menu

Zakopane zaprasza turystów przez cały rok

17Gru

Tatry i leżące u ich podnóża Zakopane od pokoleń są celem podróży niezliczonych rzesz turystów z najdalszych zakątków Polski, a także i z innych krajów. Choć największe natężenie ruchu przeżywamy zawsze latem, to życie tak naprawdę nie zamiera tu nigdy. Nie powinno to dziwić – o każdej porze roku można tu znakomicie spędzić czas, korzystając z szerokiej oferty, jaka czeka w mieście, a przede wszystkim ciesząc się możliwością odbywania górskich wędrówek.

Gdy lato się kończy

Każdego lata możemy mówić o istnym oblężeniu, jakie przeżywają nasze okolice. Ściągają tu turyści z całego kraju – jedni po to, by mierzyć się z wymagającymi górskimi szlakami, inni by przebyć te najbardziej tłumnie uczęszczane trasy i nacieszyć się pięknem krajobrazu. Wraz z nadejściem jesieni ich liczba maleje,w dalszym ciągu nie można jednak narzekać na ich brak. Pomimo tego, że kolejne dni stają się coraz krótsze i każdą dłuższą wycieczkę należy planować i realizować z większą dyscypliną, góry nadal nie pustoszeją – kolory tutejszej jesieni warte są bowiem wszelkiego wysiłku. Kto raz zobaczył o tej porze roku np. oświetlone łagodnym jesiennym słońcem Czerwone Wierchy, nie pyta już skąd ich nazwa i będzie do nich wracał jeszcze nieraz.

Zimą Tatry są mekką zmagających się trudnymi warunkami taterników, a także celem podróży licznych amatorów sportów zimowych, czy wszystkich innych, którzy chcą po prostu przeżyć niezwykłe zakopiańskie święta czy sylwestra. Ogrom atrakcji i bardzo bogata baza czekająca m.in. na narciarzy powodują, że każda chwila może tu być spędzona nadzwyczaj aktywnie i owocnie. Nie trzeba jednak być ani narciarzem, ani śmiałkiem zdobywającym zimą najwyższe szczyty – nawet zwykły spacer którąś z pięknych dolin warty jest wielu pokonanych do Zakopanego kilometrów.

Miejsce, które nigdy się nie znudzi

Nie trzeba czekać do lata, by być oczarowanym sposobem, w jaki rozkwita tutaj przyroda. Już na początku wiosny dadzą o tym znać np. krokusy w Dolinie Chochołowskiej – to jeden z wielu widoków, dla których warto się tu wybrać. Kolejne tygodnie przynoszą wzrost temperatury i późniejszy zmierzch, dając piechurom coraz więcej czasu na zdobywanie gór, jakkolwiek wybierając się w wyższe partie trzeba pamiętać o wciąż zalegającym tam śniegu. Im bliżej lata, tym lepsze warunki czekają tu na turystów i jest to w opinii wielu najlepszy okres na to, by w spokoju nacieszyć się odbywanymi dowolnymi szlakami wędrówkami.

Najwięcej gości przybywa w te strony latem. Nie znaczy to jednak, że jest to zły moment na przyjazd dla tych, którzy chcą uniknąć kolejek i towarzystwa tłumu wybierającego najpopularniejsze trasy. Dobre planowanie wycieczek wiodących poprzez mniej uczęszczane miejsca i wczesny wymarsz pozwoli nam zachwycać się górami bez żadnych przeszkód. Niezależnie od tego, o jakiej porze zdecydujemy się odwiedzić te okolice, dobry hotel w Zakopanem jest tym, o czym trzeba pomyśleć odpowiednio wcześnie. Hotel Crocus dokłada wszelkich starań, by nasza oferta sprostała oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close