меню

Zakopane zaprasza turystów przez cały rok

17Gru

Tatry i leżące u ich podnóża Zakopane od pokoleń są celem podróży niezliczonych rzesz turystów z najdalszych zakątków Polski, a także i z innych krajów. Choć największe natężenie ruchu przeżywamy zawsze latem, to życie tak naprawdę nie zamiera tu nigdy. Nie powinno to dziwić – o każdej porze roku można tu znakomicie spędzić czas, korzystając z szerokiej oferty, jaka czeka w mieście, a przede wszystkim ciesząc się możliwością odbywania górskich wędrówek.

Gdy lato się kończy

Każdego lata możemy mówić o istnym oblężeniu, jakie przeżywają nasze okolice. Ściągają tu turyści z całego kraju – jedni po to, by mierzyć się z wymagającymi górskimi szlakami, inni by przebyć te najbardziej tłumnie uczęszczane trasy i nacieszyć się pięknem krajobrazu. Wraz z nadejściem jesieni ich liczba maleje,w dalszym ciągu nie można jednak narzekać na ich brak. Pomimo tego, że kolejne dni stają się coraz krótsze i każdą dłuższą wycieczkę należy planować i realizować z większą dyscypliną, góry nadal nie pustoszeją – kolory tutejszej jesieni warte są bowiem wszelkiego wysiłku. Kto raz zobaczył o tej porze roku np. oświetlone łagodnym jesiennym słońcem Czerwone Wierchy, nie pyta już skąd ich nazwa i będzie do nich wracał jeszcze nieraz.

Zimą Tatry są mekką zmagających się trudnymi warunkami taterników, a także celem podróży licznych amatorów sportów zimowych, czy wszystkich innych, którzy chcą po prostu przeżyć niezwykłe zakopiańskie święta czy sylwestra. Ogrom atrakcji i bardzo bogata baza czekająca m.in. na narciarzy powodują, że każda chwila może tu być spędzona nadzwyczaj aktywnie i owocnie. Nie trzeba jednak być ani narciarzem, ani śmiałkiem zdobywającym zimą najwyższe szczyty – nawet zwykły spacer którąś z pięknych dolin warty jest wielu pokonanych do Zakopanego kilometrów.

Miejsce, które nigdy się nie znudzi

Nie trzeba czekać do lata, by być oczarowanym sposobem, w jaki rozkwita tutaj przyroda. Już na początku wiosny dadzą o tym znać np. krokusy w Dolinie Chochołowskiej – to jeden z wielu widoków, dla których warto się tu wybrać. Kolejne tygodnie przynoszą wzrost temperatury i późniejszy zmierzch, dając piechurom coraz więcej czasu na zdobywanie gór, jakkolwiek wybierając się w wyższe partie trzeba pamiętać o wciąż zalegającym tam śniegu. Im bliżej lata, tym lepsze warunki czekają tu na turystów i jest to w opinii wielu najlepszy okres na to, by w spokoju nacieszyć się odbywanymi dowolnymi szlakami wędrówkami.

Najwięcej gości przybywa w te strony latem. Nie znaczy to jednak, że jest to zły moment na przyjazd dla tych, którzy chcą uniknąć kolejek i towarzystwa tłumu wybierającego najpopularniejsze trasy. Dobre planowanie wycieczek wiodących poprzez mniej uczęszczane miejsca i wczesny wymarsz pozwoli nam zachwycać się górami bez żadnych przeszkód. Niezależnie od tego, o jakiej porze zdecydujemy się odwiedzić te okolice, dobry hotel w Zakopanem jest tym, o czym trzeba pomyśleć odpowiednio wcześnie. Hotel Crocus dokłada wszelkich starań, by nasza oferta sprostała oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Этот веб-сайт использует файлы Cookies.

При его просмотре вы соглашаетесь с использованием файлов Cookies в соответствии с настройками Вашего браузера. Подробнее в политике конфиденциальности.

ОК, закройте