меню

Saunowanie - świetny sposób na wypoczynek bez względu na pogodę

19Kwi

Piękno tatrzańskiej przyrody każdego roku przyciąga do Zakopanego i okolicznych miejscowości wielu spragnionych wypoczynku turystów. Jednak górska pogoda bywa kapryśna – spacer, czy wycieczka w deszczowej pogodzie z pewnością nie jest optymalnym sposobem spędzania wolnego czasu dla większości odwiedzających polską Stolicę Tatr. Dlatego wybierając się do Zakopanego warto wybrać hotel, w którym bez względu na warunki atmosferyczne będzie można miło i przyjemnie spędzić czas. Hotel Crocus, dzięki swojej bogatej ofercie zapewnia swoim gościom wiele możliwości odpoczynku, niezależnie od panujących za oknem warunków atmosferycznych. Jednym z nich jest kompleks saun.

Saunowanie – idealny sposób na relaks

W ostatnich latach w Polsce co raz bardziej pojawia się moda na korzystania z sauny. Wychodząc naprzeciw tym trendom Hotel Crocus oferuje swoim gościom możliwość skorzystania z sauny fińskiej i tureckiej. Bez względu na to, czy nasi goście są doświadczonymi saunowiczami, czy nigdy nie korzystali z tego typu rozrywek w naszym Hotelu będą mogli doświadczyć prawdziwej przyjemności związanej z odpoczynkiem w wysokiej temperaturze. Relaks w saunie polega na naprzemiennym ogrzewaniu i ochładzaniu organizmu, dzięki czemu dochodzi do wielu pozytywnych procesów w organizmie, m.in. produkcji serotoniny – „hormonu szczęścia” .Seanse saunowe pozytywnie wpływają na kondycję naszego układu odpornościowego, regulują ciśnienie krwi, a przede wszystkim dzięki intensywnemu poceniu się powoduje prawdziwe oczyszczenie organizmu. Po każdym, przeważnie kilkunastominutowym pobycie w saunie, gdzie temperatura dochodzi nawet do 100 stopni Celsjusza, należy schłodzić organizm i odpocząć – co najmniej przez taki sam czas, jaki się przebywało w saunie. Taki cykl powtarza się zazwyczaj dwa do trzech razy. Hotel Crocus proponuje swoim gościom dwa rodzaje sauny – fińską i turecką.

Sauna fińska i turecka

Sauna fińska, określana także suchą, ogrzewana jest do bardzo wysokiej temperatury, najczęściej 80-100 stopni. Nagrzanie organizmu w tak wysokiej temperaturze, a następnie jego gwałtowne schłodzenie powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, a organizm wydala wiele toksyn. Jednocześnie dzięki pobudzeniu produkcji odpowiednich hormonów pojawia się uczucie rozluźnienia i relaksu. Poza tym korzystanie z sauny fińskiej poprawia ukrwienie skóry oraz zwiększa elastyczność i ruchomość w stawach. Podobne skutki powoduje korzystanie z sauny tureckiej, aczkolwiek jej działanie jest nieco inne. Sauna turecka to pomieszczenie wypełnione parą, w której temperatura osiąga najczęściej 40-50 stopni. Dzięki niższej temperaturze można w niej przebywać dłużej niż w saunie suchej, stąd też najczęściej korzystają z niej osoby nie czujące się dobrze w zbyt nagrzanym pomieszczeniu sauny fińskiej.

Crocus to hotel w Zakopanem, który oferuje swoim gościom dostęp do dobrodziejstw sauny suchej i parowej. Dzięki temu korzystający z naszych usług mogą zarówno zadbać o swoje zdrowie i zrelaksować się dzięki zastosowaniu technik znanych od tysięcy lat.

Этот веб-сайт использует файлы Cookies.

При его просмотре вы соглашаетесь с использованием файлов Cookies в соответствии с настройками Вашего браузера. Подробнее в политике конфиденциальности.

ОК, закройте