menu

Saunowanie - świetny sposób na wypoczynek bez względu na pogodę

19Kwi

Piękno tatrzańskiej przyrody każdego roku przyciąga do Zakopanego i okolicznych miejscowości wielu spragnionych wypoczynku turystów. Jednak górska pogoda bywa kapryśna – spacer, czy wycieczka w deszczowej pogodzie z pewnością nie jest optymalnym sposobem spędzania wolnego czasu dla większości odwiedzających polską Stolicę Tatr. Dlatego wybierając się do Zakopanego warto wybrać hotel, w którym bez względu na warunki atmosferyczne będzie można miło i przyjemnie spędzić czas. Hotel Crocus, dzięki swojej bogatej ofercie zapewnia swoim gościom wiele możliwości odpoczynku, niezależnie od panujących za oknem warunków atmosferycznych. Jednym z nich jest kompleks saun.

Saunowanie – idealny sposób na relaks

W ostatnich latach w Polsce co raz bardziej pojawia się moda na korzystania z sauny. Wychodząc naprzeciw tym trendom Hotel Crocus oferuje swoim gościom możliwość skorzystania z sauny fińskiej i tureckiej. Bez względu na to, czy nasi goście są doświadczonymi saunowiczami, czy nigdy nie korzystali z tego typu rozrywek w naszym Hotelu będą mogli doświadczyć prawdziwej przyjemności związanej z odpoczynkiem w wysokiej temperaturze. Relaks w saunie polega na naprzemiennym ogrzewaniu i ochładzaniu organizmu, dzięki czemu dochodzi do wielu pozytywnych procesów w organizmie, m.in. produkcji serotoniny – „hormonu szczęścia” .Seanse saunowe pozytywnie wpływają na kondycję naszego układu odpornościowego, regulują ciśnienie krwi, a przede wszystkim dzięki intensywnemu poceniu się powoduje prawdziwe oczyszczenie organizmu. Po każdym, przeważnie kilkunastominutowym pobycie w saunie, gdzie temperatura dochodzi nawet do 100 stopni Celsjusza, należy schłodzić organizm i odpocząć – co najmniej przez taki sam czas, jaki się przebywało w saunie. Taki cykl powtarza się zazwyczaj dwa do trzech razy. Hotel Crocus proponuje swoim gościom dwa rodzaje sauny – fińską i turecką.

Sauna fińska i turecka

Sauna fińska, określana także suchą, ogrzewana jest do bardzo wysokiej temperatury, najczęściej 80-100 stopni. Nagrzanie organizmu w tak wysokiej temperaturze, a następnie jego gwałtowne schłodzenie powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, a organizm wydala wiele toksyn. Jednocześnie dzięki pobudzeniu produkcji odpowiednich hormonów pojawia się uczucie rozluźnienia i relaksu. Poza tym korzystanie z sauny fińskiej poprawia ukrwienie skóry oraz zwiększa elastyczność i ruchomość w stawach. Podobne skutki powoduje korzystanie z sauny tureckiej, aczkolwiek jej działanie jest nieco inne. Sauna turecka to pomieszczenie wypełnione parą, w której temperatura osiąga najczęściej 40-50 stopni. Dzięki niższej temperaturze można w niej przebywać dłużej niż w saunie suchej, stąd też najczęściej korzystają z niej osoby nie czujące się dobrze w zbyt nagrzanym pomieszczeniu sauny fińskiej.

Crocus to hotel w Zakopanem, który oferuje swoim gościom dostęp do dobrodziejstw sauny suchej i parowej. Dzięki temu korzystający z naszych usług mogą zarówno zadbać o swoje zdrowie i zrelaksować się dzięki zastosowaniu technik znanych od tysięcy lat.

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close