Menu

Nawet nasza najbliższa okolica jest pełna atrakcji. Co warto zobaczyć nieopodal hotelu Crocus?

18Wrz

Wyjazdy w góry wielu z nas odbywa przede wszystkim w celu przemierzania wiodących przez nie szlaków. Nie można jednak zlekceważyć szeregu atrakcji, które czekają na turystów także w samym Zakopanem. Jest to miasto bogate swoją historią, którą tworzyli m. in. ściągający tutaj artyści, a także lokalną kulturą. Nagromadzenie ciekawostek różnego rodzaju jest tak duże, że nie trzeba bardzo oddalać się od naszego hotelu, by zobaczyć choć kilka z nich.

Okazałe wille to jedna z wizytówek Zakopanego

Oprócz niepowtarzalnego krajobrazu, tym, co urzeka rzesze przyjeżdżających tutaj każdego roku turystów, są wspaniałe zabytki architektury. Istnieje charakterystyczny „styl zakopiański”, w którym zbudowano szereg ciekawych obiektów. Wspomnijmy choć o jednym z najbliższych. Gdy z ulicy Chałubińskiego, przy której się znajdujemy, skręcimy w Koziniec, a następnie przekroczymy Bystrą i pójdziemy dalej, po kilkuset metrach oczom naszym ukaże się Willa pod Jedłami. To jeden z najpiękniejszych obiektów reprezentujących wspomniany styl zakopiański, powstały w 1897 roku i zaprojektowany przez Stanisława Witkiewicza. Budynek odznacza się wysoką podmurówka, oraz zamkową stylistyką. Niestety, na chwile obecną można go obejrzeć tylko z zewnątrz, niemniej, warto!

Dużo bliżej naszego hotelu, jeśli skręcimy w ul. Zamoyskiego, trafimy na Willę Jadwiniówkę, wzniesioną w 1886 roku dla córki jednego z pierwszych badaczy tatrzańskiej przyrody, dr Tytusa Chałubińskiego, Jadwigi. Jest to okazały obiekt w stylu tyrolskim.

Przyroda to kolejna mocna strona naszych okolic

Skoro już przy osobie dr. Chałubińskiego jesteśmy, imię rej rodziny nosi znajdujący się nieopodal (pomiędzy ulicami Zamoyskiego i Chałubińskiego) rozległy rezerwat. Jest to najstarszy i najlepiej zachowany fragment dolnoreglowego lasu w całej Kotlinie Zakopiańskiej. Dawniej lasy takie zajmowały zdecydowaną większość jej powierzchni, jednak zagospodarowywanie tych terenów przez okoliczną ludność diametralnie zmieniło ten stan rzeczy. Bardzo blisko naszego hotelu można więc zobaczyć niezwykle stary, nietknięty pomnik przyrody o niesłychanym wprost bogactwie flory. Jeśli więc zależy nam na tym, by hotel w Zakopanem (http://www.hotelcrocus.pl/hotel ), który wybierzemy na miejsce swojego wypoczynku położony był w pięknej scenerii, to nasz takim właśnie jest.

Ci, który bardziej zainteresowani są wiedzą w tym zakresie, powinni wybrać się do Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN, które znajduje się tuż obok nas. Placówka ta niedawno przeszła gruntowną modernizację i dziś stanowi najnowocześniejszy taki obiekt w regionie, w którym doskonale spędzić czas może cała rodzina. Na zwiedzających czeka tam m. in. wielka makieta tatr, a także interaktywne seanse filmowe.

Wymieniliśmy tu tylko kilka wartych zobaczenia miejsc, zlokalizowanych najbliżej nas, które dają wyobrażenie o tym, w jak doskonałym miejscu zlokalizowany jest nasz hotel. Im dalej, tym więcej atrakcji, do których samodzielnego poszukiwania gorąco zachęcamy.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij