меню

Dlaczego warto chodzić po Tatrach? Dla zdrowia!

07Sty

Współczesny tryb życia powoduje, że nawet jeśli nie narażamy się na wiele bezpośrednio szkodliwych czynników, to i tak nierzadko przekonujemy się, że nasze zdrowie zaniedbaliśmy. Nie trzeba nikogo przekonywać do tego, że regularny wysiłek fizyczny sprzyja zachowaniu dobrego zdrowia. Sposoby na to, by sobie go zapewnić, są jednak różne. To, gdzie się mu oddajemy ma dużo większe znaczenie, niż może nam się wydawać. Okazuje się, że w górach warto bywać nie tylko dla pięknych widoków.

Wysokość ma znaczenie

Wraz z wysokością spada gęstość powietrza, a więc ilość dostarczanego nam wraz z nim tlenu. A przecież jest on tak potrzebny, tym bardziej, im intensywniejszemu wysiłkowi się oddajemy. Wędrowanie po górskich szlakach należy tymczasem do czynności, przy której możemy wylać znaczne ilości potu – i to nie tylko wchodząc coraz wyżej. W odpowiedzi na to, nasz organizm produkuje więcej czerwonych krwinek, które, jak wiadomo, odpowiadają za transport tlenu. Dlatego właśnie wszelkiego rodzaju treningi w górach charakteryzują się wyższą efektywnością, a ich skutkami możemy się cieszyć jeszcze przez jakiś czas po powrocie na niziny. Tatry z tutejszymi optymalnymi z tego punktu widzenia wysokościami stanowią idealne wprost miejsce, aby zadbać o swoją kondycję.

Ponadto, marsz po górach znacznie różni się od tego, jaki możemy odbyć w terenie nizinnym. Znakomicie można dzięki niemu ćwiczyć mięśnie nóg i tułowia, a także gładkich, odpowiadających za stabilizacje sylwetki. Charakterystyczne dla wysokich gór, bardzo zmienne warunki pogodowe sprzyjają z kolei podnoszeniu odporności organizmu. Warto więc efektywnie wykorzystać każdy spędzony tutaj dzień!

Korzyści z każdego pobytu

Aby powracając z mniej lub bardziej wymagającego marszu po górach zapewnić sobie odpowiedni komfort, warto wybrać dobry hotel z basenem w Zakopanem. Hotel Crocus wyróżnia się spośród innych m.in. tym, że posiada także znakomite, najnowocześniejsze na całym Podhalu centrum medical SPA, dzięki któremu każda wizyta w naszych progach może przynieść skuteczną ulgę zmęczonym codziennością gościom. Góry to jednak nie tylko doskonały sposób na to, by zadbać o swoją kondycję. To szansa także na zmierzenie się z samym sobą. Kolejne zdobyte szczyty i stopniowo rosnące ambicje pozwalają uzyskać satysfakcję trudną do porównania z jakimkolwiek innym rodzajem aktywności fizycznej czy turystyki. Otoczenie jakże niezwykłej, nietkniętej ludzką ręką przyrody i zachwycających krajobrazów tym bardziej powoduje, że dla wielu stają się one pasją, dla której gotowi są wracać nawet z odległych zakątków naszego kraju. Stopniowe podnoszenie skali stawianych przed sobą wyzwań, dobre przygotowanie i rozwaga sprawią, że każdy pobyt będzie niezwykle owocnym, w czym Hotel Crocus znakomicie swoim Gościom pomoże, zapewniając komfortowy i dogodnie zlokalizowany nocleg.

Этот веб-сайт использует файлы Cookies.

При его просмотре вы соглашаетесь с использованием файлов Cookies в соответствии с настройками Вашего браузера. Подробнее в политике конфиденциальности.

ОК, закройте