menu

Masz dość tłoku w termach? Wybierz hotel z basenem w Zakopanem!

22Kwi

Podtatrzańskie miejscowości dzięki bliskiemu sąsiedztwu najwyższych gór w Polsce od dawien dawna cieszą się wśród turystów ogromną popularnością. Cudowne widoki, wędrówki po górskich szlakach, zdrowy mikroklimat, doskonałe warunki do narciarstwa i innych sposobów na aktywne spędzanie wolnego czasu – czegóż chcieć więcej? Na przykład basenu do rekreacyjnej kąpieli! W ostatnich latach w Bukowinie, Białce Tatrzańskiej, Chochołowie czy Szaflarach powstało kilka parków wodnych i innych obiektów, w których szeroko wykorzystywane są odwierty geotermalne. Nowe atrakcje bardzo szybko przyciągnęły wielu turystów... momentami zdecydowanie zbyt wielu.

Gorące źródła stały się przyczyną palących problemów

Jak widać po wyliczance ze wstępu, największe i najsłynniejsze baseny termalne na Podhalu zbudowano poza Zakopanem – niekwestionowaną stolicą regionu. Jak to możliwe? Jeszcze w drugiej połowie XIX wieku w okolicach Jaszczurówki (południowo-wschodnia część kurortu) funkcjonowały naturalne cieplice, ich lecznicze właściwości wypróbowywał choćby Henryk Sienkiewicz. Eksploatacja zakopiańskich term na większą skalę wymagała kolejnych odwiertów... które w 1957 r. doprowadziły do wymieszania gorących źródeł z zimnymi wodami jednego z górskich potoków. Kąpielisko na Jaszczurówce już od lat nie funkcjonuje, na jego dawnym terenie Tatrzański Park Narodowy wybudował jeden z przyrodniczych ośrodków edukacyjnych.

Dlatego też Centrum Rekreacji w naszym Hotelu Crocus korzysta ze „zwykłej” wody. Ma również inne zalety, o jakich klienci basenów termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej czy Białce mogą tylko z zazdrością pomarzyć. O ile nie sposób zaprzeczyć zdrowotnym korzyściom związanym z kąpielą w górskich cieplicach, tak można długo dyskutować na temat komfortu w tłumnie obleganych basenach.

Hotel Crocus będzie znakomitą alternatywą dla zatłoczonych term pod Tatrami

Na szczęście turyści zainteresowani wodnym relaksem podczas wczasów w górach mają do wyboru jeszcze inne, równie atrakcyjne opcje. Luksusowy hotel z basenem w Zakopanem z pewnością spełni Państwa oczekiwania i potrzeby w tym zakresie. W naszym Centrum Rekreacji oferujemy basen z hydromasażami, parę rodzajów saun bogate menu zabiegów SPA & Wellness. Co równie istotne, strefę kąpielową w Hotelu Crocus otwieramy wyłącznie dla naszych Gości. W przeciwieństwie do niektórych ośrodków wypoczynkowych pod Tatrami, nie sprzedajemy wejściówek na basen osobom z zewnątrz. Chcemy mieć absolutną pewność, że pobyt u nas sprawi Państwu maksimum przyjemności i nabiorą Państwo jak najwięcej pozytywnej energii.

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close